česky | english

 

Novinky 2012

 

Setkání s půlročními štěňátky z vrhu " E "

Horní Bezděkov 9.12.2012

V neděli 9. prosince se uskutečnilo setkání našich půlročních éček a  několika našich kamarádů.Díky rodině Hellerů se mohlo uskutečnit v prima Tyrolské hospůdce v areálu minigolfu v H. Bezděkově.Účast byla stoprocentní, z čehož mám opravdu velkou radost. Sice byla zima jako na Sibiři, dopoledne sněžilo a fučel studený vítr, ale to nám a hlavně štěňátkům na radosti ze setkání neubralo.Vyrazili jsme v početné skupině na prochajdu do nedalekého lesíku. Cestou jsem všem majitelům rozdala acme lovecké píšťalky a krátce ukázala na Lexynce, jak se používají a co všechno se s jejich pomocí pejsek naučí. Po Lexy ukázala své nabité umění také malá Eruška.Po vycházce jsme značně vymrzlí zapadli do vyhřáté hospůdky, kde se postarali o naše žaludky opravdu netradiční krmí.Já byla taková nervní, aby vše klaplo, že jsem pozřela pouze výbornou polévku s játrovým knedlem a kávičku s křehoučkým štůdlíkem. Nastala přátelská konverzace, výměna zkušeností a zážitků s našimi puberťáky a já s Evičkou Šípovou postupně vytahovala štěňátka ven na focení v postojích a detailu hlavy.Musím říci, že přesto že kromě Ery nikdo postoje netrénuje,to šlo štěňatům velmi dobře. Pouze nevyběhaná Elletra ( Seymourovi přijeli bohužel až po procházce )byla jako žoužel a na zemi nebyla síla ji udržet v klidu. Takže s jejím postojem na lavici ( dílo pikosekundy :))) ) až tak spokojená nejsem.Kinley, jak jí doma říkají je živé stříbro - no co se divím, byla vždycky :).Po focení jsem ještě všem prohlédla skusy a spočítala zoubky. Mám radost již v 6ti měsících mají prořezány všechny, včetně P1 a skusy jsou perfektní. Po obědě jsme ještě chvilku nechali vyřádit štěňata na zahradě  hospody a začali se pomaloučku rozjíždět do svých domovů. Bylo to opravdu příjemné setkání, ze kterého si myslím měli všichni radost, ale asi nejvíc přeci jen já :). Letošní odchov nebyl jednoduchý a tohle setkání a pohled na šťastná štěňata i jejich majitele mi zase vlil energii do žil.

Děkuji za účast Hellerovým s Enzíkem, Seymourovým s Kinley, Boelsovým s Ernestem a adoptovaným Darečkem,Rohanovým s Enricem, který je celý taťka,H.Suchánkové s maminkou s E Dindinem jn., dalším co jde otci do podoby , Evičce s Lukášem, kteří přivezli naší Erušku a nedávnou maminku Bocinku a velitele našeho pionýrského tábora Míru s Berrinkou a dcerou Terezkou.Tak zase někdy někde, přátelé!

spoustu akčních fotek ze setkání najdete zde

fotky štěňat jsou na jejich stránkách - vrh E

sraz vrh E

všech 6 štěňátek z Vrhu " E" se svými rodinami,Míra s Terezkou a Berinkou, Eva s Lukym kromě Erušky ještě s Bockou a naše fenky Lexy a babka Cathy

sraz E - č. 2

letíméééé


koncem října nastala doba honů...

Jo jo, a je to tu zase, od konce října do poloviny ledna nesmíme chybět v bažantnici na Konopišti! Můj původní plán, že ještě letos budu střídat obě naše fenky, úplně nevyšel. Cathy je sice podle pečlivé veterinární prohlídky a prodělaných vyšetřeních na svůj věk stále ve výborné kondici, ale na plnohodnotnou práci v bažantnici to už nestačí. Vzala jsem jí na jeden nedělní kratší hon ( pouze 4 leče) za vcelku  příznivého počasí. Cathy měla ohromnou radost, že jede se mnou. a okamžitě poznala, kam jedeme. Na parkovišti se začala radostně vítat úplně se všemi :), vesele se hrnula i do avie, ale na schodech už potřebovala mou asistenci. V tlaku i na stanovišti se chovala jako profík, ale samotné přinášení a dohledávka už pro ni byly obtížné. Přinesla mi jen asi 5 bažantů a na křídlovaného už nestačila vůbec. U výřadu se svalila na chvojí a spala, jako špalek :).Nedá se nic dělat, s hony už má naše babka po skoro devíti sezónách utrum a definitivně odchází do zaslouženého důchodu. Díky Cathy, hodně jsi mě naučila.

 

Cathy last in pheasantry

Cathy last in pheasantry2
Tak sbohem Konopiště, bylo to tu fajn!
zmožená babka Cathy u výřadu ( 11,5 let )

 

Lexynka tedy převzala žezlo a doprovází mne na všechny hony. Je opravdu šikovná, dobře ovladatelná a pracuje s velkou chutí, no prostě mám z její práce radost :).Snad nám oběma elán vydrží ještě hodně dlouho!

Lexy -hunt 2012 -1 Lexy -hunt 2012 -2
dohnala jsem ho
nezdržuj se focením, už se zase střílí

 

novinky od září až do teď :)...

Po dovolené se u nás nic moc zvláštního nedělo, Lexy se zotavovala po štěňátkách, kompletně shodila srst, takže vypadala jako madarský ohař :)).Výstavy se nás tím pádem netýkaly ,ale byly jsme se na některé kouknout - namátkou KV RK v Oslavanech, KV v Rakousku, MVP v Českých Budějovicích a poslední letošní výstava, která mě totálně otrávila, byla pražská NPV v Letňanech. Na všech jsem někoho vystavovala - nejvíce mladého nadějného Fina - Zanteho mé kamarádky Evy H. a dvakrát jsem vlezla do kruhu i s naší odchovankyní Diankou ( Lexy x Monty ). Dianka letos uspěla na několika výstavách v Čechách, Polsku a Slovensku. Nasbírala umístění v pořadích i nějaká ta první místečka a tak se stala čekatelkou Českého a Slovenského šampiona a 11.11 2012 v Kielci v Polsku završila své úspěšné tažení posledním CWC z mezinárodky a splnila podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPION. Mám velkou radost, že naše stříbrná princezna pod vedením své paničky Kamilky tak září. Děkuji oběma ze srdce!

Diana CH PL

Dianka v Kielcích v Polsku splnila podmínky pro CH PL !!!!!

Diana - V4 NVP Letňany 2012
V4 a V3 - DoubleCacib Praha Letňany ve tř. pracovní

 

Koncem října jsem se nechala přesvědčit svou kamarádkou Danou, abychom své fenky - matky ( Lexy i její Rozárka měly v létě štěňátka ) rozhýbaly na posledních klubových podzimkách od KCHLS. V sobotu ráno jsem vyrazily za intenzivního deště směr Sloučená na sraz do místní hospody.Cestou se začal déšt měnit ve sníh a posléze se strhla sněhová vánice. V těchto podmínkách jsem vyrazily zkouškovat. No byl to boj o přežití, psů, vůdců,ale i rozhodčích. Naštěstí byla k dispozici vyhřátá hospoda se znamenitým jídlem a pitím, takže jsme se po dvou disciplínách běhaly ohřát a převlékat - celkem 3x :))). Byla nám sice šílená zima,ale na výkon našich matek to vliv nemělo. Lexynka s jednou trojkou získala celkové 7. místo a titul r. CACT a Danči Rozárka naprosto přesvědčivě vyhrála i v rozstřelu a nejen že získala CACT,ale stala se i vítězem zkoušek. Byly to super zkoušky s prima lidičkami jak na straně vůdců, tak rozhodčích i pořadatelů. Sice jsme to odnesly na zdraví,ale stálo to za to!

 

celkové výsledky najdete zde.

 

Lexy - r.CACT

Lenda Moura Soul - r.CACT, KPZ KCHLS Sloučená ( foto: ing. Horyna )

 

a jak to bylo dál.....

Těsně před termínem odchodu štěňátek do nových domovů se zkomplikovalo vše, co mohlo. Hlavně jsme ve čtvrtek, den před odchodem první Erušky, měli všechna zadaná a v sobotu ráno zase  dvě volná....My byli týden před odjezdem na rodinnou dovolenou a nebýt laskavé pomoci kamaráda Míry a jeho skvělých holek ( CHS Broock´s Angel ), nejeli jsme nikam.Ujali se našich štěňátek po dobu naší dovolené a starali se o ně přímo královsky.Díííky na stokrát ♥!

Co říct, snad jen, že mě nepřestane udivovat lidská nezodpovědnost. Přeci, když plánuji koupit si štěně, je to závazek a starost na minimálně 12 let,ale ne jen pro mně,ale musím také počítat s tím, že svým rozhodnutím omezím život i své rodině a všem, co se spolupodílí na mém životě. Myslet si, že psa přivedu a " ono to nějak dopadne" je dětinské a nedospělé. To se potvrdilo nejen v případě zájemce o Ernesta, který ho po 24 hod. vrátil,ale i u zájemkyně  o Elettru, kde to bylo jinak a já dodnes vlastně nevím jak vlastně....Mrzí mě a vidím to stále více, jak ve výstavním kruhu, na zkouškách,ale především v chovu, že mladí začínající chovatelé spěchají příliš dopředu, neumí si zhodnotit své síly, neumí se ničeho vzdát, všude chtějí být a hlavně uspět . Dost často  brzy dospějí k názoru, že už vše vědí, všemu rozumí a vše mohou nejlépe posoudit. Stále více převládá chuť všem to ukázat a pokud se to nepovede,nehledají chybu v sobě,ale v okolí.
Nepovažuji se stále za chovatele ani po 4 vrzích u nás odchovaných,ale jedno jsem pochopila: Chov psů je " Up and Down "prohry se střídají s úspěchem a někdy se na ten úspěch čeká velmi dlouho.Jen ti, co s pokorou a sebekritikou přistupují k vlastnímu chovu to někam dotáhli.

No zkrátka - ještě před odjezdem na dovolenou se našli naprosto skvělí zájemci o Elletru,ale protože jsou to cizinci, t.č. u nás pracujicí, nestačili se ani oni ,ale ani já připravit na řádné předání naší červené slečny. Domluvili jsme se, že si Elletra užije s bráchou pionýrský tábor u Antošu a hned, jak se vrátíme, přivezu jim Elletru domů.Tak se také stalo a Elletra, nyní Kinley bydlí s rodinou Seymourových v Nebušicích.Ernestík se vrátil k nám domů a za čtyři dny, co u nás byl nám všem vlezl pod kůži. A tak když si ho ve čtvrtek odvezla další super česko - belgická rodina Boelsových do Tuchoměřic, uronila jsem slzu a i Lexynka byla hrozně smutná.Cathy dalo hodně práce ji zase rozveselit.

Naše Éčka již mají své rodiny a po dvou měsících musím říct, že to sice v některých případech trvalo,ale nyní se mají všichni božsky.Pravidelně chodí zprávičky i sem tam fotografie.Také  se těšíme se na nějaké zimní společné setkání.

Pokud se ještě v budoucnu vrhnu do štěňátkování, tak prosím zájemce, kteří se mi ozvou,aby opravdu ze všech stran zvážili, že jen to naše štěně chtějí a žádné jiné, že mají čas,prostor, peníze a  především spousty lásky pro něj i  v dobách nepříznivých. Jestli si opravdu nejste jisti, pak raději nevolejte! Děkuji.

 

6. a 7. týden ve Štěňátkově

Jak štěňata rostou,přibývá paničce práce a krátí se volný čas, který by mohla věnovat aktualizaci stránek.Takže souhrn novinek za dva týdny: Koncem července jsem odjela se štěňaty i oběma fenkami ke své kamarádce do Veverské Bítýšky. Evička naší bandu na 4 dny vřele přijala do své smečky a štěňata si tu užila dovádění v trávě na její rozlehlé zahradě.Cestu po D1 zvládla štěňata naprosto v pohodě.Chvilku kníkala,ale po 10 min. ulehla a spala až do Bítýšky. Přenesly jsem je rovnou na zahradu,kde začala blbnout, jako by zde byla odjakživa.Nic naplat, v bytě to není ono! Také poznala domácí psy a neprojevila sebemenší strach a mladého Zanteho vesele proháněla po zahradě.Byly to báječné 4 dny i přesto, že nám občas sprchlo. Využila jsem Eviččiných zkušeností s focením psů v postoji a ve fotogalerii vrhu " E " si můžete prohlédnout její povedené dílo ( 6. týden).

Minulý týden jsem s manželem převezla štěňata k našemu veterináři na očkování a čipování. I to zvládla statečně.Veterinu navštívím ještě jednou s našimi kluky, na kontrolu varlátek.A koncem týdne se nám začnou rozjíždět do nových domovů.Věřím, že jsem jejich pánečky vybrala dobře a že se budou mít skvěle.Doma zatím zůstává poslední nezadaný pejsek ENRICO,pro kterého vhodného majitele ještě hledáme.

Ve fotogalerii vrhu najdete fotky z šestého i sedmého týdne, v sekci štěňátka pak váhové přírůstky.

 

foto. Eva Šípová

6,5 t.- hunt.test

6,5 týdne - testujeme lovecké vlohy

foto: Eva Hubíková

Violet 5,5 - garden

Era na zahradě CH Flores Vitae a Od Hradu Veveří

 

5.týden života našich štěňátek

Štěňátka již 4x denně dostávají granulky Canine caviar - jehňěčí pro štěňata vel.plemen,ale stále si přilepšují u mámina mléčného baru. Lexy se chová stejně,jako u 1.svého vrhu,hubne a naprosto vše dává do mléka. Je to máma až za hrob a tak ji musím hlídat a za štěňátky pouštět jen na chvilku.Od 4.týdne dostávají mimina tekutou kloubní výživu A.Apthoflex a pokračujeme v podávání produktů Green ways.Většinu dne tráví štěňátka  čas hrami a občas i šarvátkami na našem velkém balkónu.Největší atrakcí je samozřejmě dlouhý probíhací tunel,balónky,plyšáci a občas jim dám očuchat a počochnit králičí kůži - budou to přeci v dospělosti lovečtí psi,tak aby se učili už od mala:))).V příštím týdnu si zkusí ponosit letky z bažanta.Venku se naučí vnímat veškeré ruchy města,momentálně i rachot ze stavby - zateplují nám panelák.Doufám, že nám podmínky a počasí dovolí vyrazit se štěňaty na pár dní do přírody,aby také před odchodem do nových domovů okusila dovádění v trávě.Nové fotografie  i opět krásnou serii snímků od Evy Š. a Lukáše B. najdete ve fotogalerii vrhu a váhové přírůstky v sekci štěňátka.

 

Mr. Brown

video ve 4 týdnech

Jako každý víkend i tentokrát dorazili majitelé Ery s foťákem a kamerou a opět máme spousty nádherných fotografii a dokonce krátké video.Štěňata mají za s sebou další odčervení,stříhání drápků a pravidelné vážení. Již třikrát týdně papkají granulky a na dobrou noc mléčnou kaši. Celý týden se prohánějí po našem balkónu a v neděli jsme jim rozmontovali rodnou porodní bedýnku a zvětšili výběh i v psím pokojíčku. Pro paničku nastal tím uklízecí maraton,protože v mžiku nadělají binec v obou výbězích a tak si nejvíce užívám hadru, toaletního papíru a pračka se nezastaví.Miláčkům je to ovšem jedno a řádí v kteroukoli denní,ale i noční hodinu:)))).Váhové přírůstky  najdete v sekci štěňátka.Ve fotogalerii vrhu " E " najdete odkaz na další várku obrázků od Evy s Lukášem a také na video.

boys

už jsme 3.týdny na světě

Štěňátka nám doslova rostou před očima a hlavně rychle přibívají na váze - viz zde. Nyní už je s nimi velká legrace, už si spolu hrají, objevují hračky a poprvé si vyzkoušeli samostatné krmení z misky. Všichni v mžiku pochopili,k čemu slouží ta žlutá tekutina v mističce.Mlíčko zmizelo velice rychle, největší žrout zelený toho samozřejmě vypil nejvíce a tak další den musel být odstaven. Svůj nesouhlas dával tak hlasitě najevo,že jsem ho nakonec k mističce také na chvilku pustila.:))Během týdne jsme tu měli první návštěvníky a také budoucí pánečky. Budoucí majitelé Ery - Eva a Lukáš opet vytvořili krásnou galerii foteček,kterou si můžete prohlédnout zde nebo ve fotogalerii vrhu E.

Jooo a už mají zuby! :))

balcony

2.týden ze života našich štěňátek

Naší kluci a holky za  týden udělali velký pokrok. Jejich váhy se pohybují kolem 1,5 kg, všichni už vidí a docela dobře se začínají stavět na nohy a dokonce chodit.Je bohužel stále velké vedro a štěňátka tím,stejně jako my, dost trpí. Hodně pijí mlíčko a pak mívají ujímání,takže jsem na radu zkušených začala dávat kapátkem fenyklové kapičky, aby se jim lépe spalo a nám taky:).Máme za s sebou prvni odčervení,které proběhlo tradičně za velkého nesouhlasu a odporu.Také tu byla první návštěva v podobě budoucích majitelů Ery,kteří přijeli vybaveni megafoťákem. Výsledek jejich snažení si můžete prohlédnout ve fotogalerii vrhu " E " nebo zde. Fotky jsou moc pěkné.Díky !

2th week

1. týden života našich štěňátek

Všechna štěňata krásně prospívají, všechna už mají výrazný pigment a již je jasné, že zlatá barva kožíšků bude výrazně převládat.Po týdnu štěňata zdvojnásobila svou hmotnost a krmí se od mámy opravdu vydatně.Kolik které přibralo najdete vtabulce vah v sekci štěňátka .  Aby mamku tolik neškrábala,ostříhali jsem jim poprvé drápky.Byl to docela boj, protože naši raubíři nechtějí být nikým omezováni a hlasitě dávali najevo svůj nesouhlas.Od prvního dne, i přes velká vedra, se plazí po celé bedýnce a ke konci týdne už se snažila zvedat hlavičky a podpírat se zadními nohami.Také se umí pěkně ozvat, když se jim něco nelíbí - hlavně v noci ! :)))Mamka Lexy se po operaci výborně zotavuje a o své ratolesti se vzorně stará.
Do do fotogalerie vrhu " E " budeme postupně doplňovat fotky vrhu.

kos

 

Intercanis Brno 23.6.2012
rozhodčí : S. Hoger ( AT )

Na této výstavě nás reprezentovala pouze jedna fenečka z vrhu " D ",ale za to s velkou parádou. Ve třídě otevřené vybojovala se svoji novou handlerkou - Evičkou Šípovou  V1,CAC následně CACIB a nakonec svým temperamentním projevem, který zdědila po svém otci, vybojovala BOB. Mám obrovskou radost a moje  srdečné gratulace letí majitelce Dori - Aničce Enderové i kamarádce Evičce Šípové,které moc děkuji za bezchybné předvedení.Holky jen tak dále !!!!!!

foto: Eva Hubíková

Intercanis _ Doris BOB

foto: Lukáš Beránek

Intercanis _ Doris BOB_ring

18.6.2012 Vrh " E " je na světě!

V pondělí 18.června odpoledne začala Lexy rodit, zpočátku naprosto v pohodě, tak, jak jsme u ni byli zvyklí z minulého vrhu. Bylo strašlivé horko - v místnosti neklesla teplota pod 27 st. a tak jsem dbala hlavně o přísun tekutin a včasné podávání osvědčených homeopatik. Do osmi večer se přirozenou cestou narodilo 5 štěňátek a zhruba za půl hodiny začala Lexy opět pracovat k porodu. A tady se to bohužel zkomplikovalo.Protože naprosto všichni přišli na svět nožičkami a nebylo tomu jinak i u tohoto štěněte,pomáhala jsem Lexy štěně v cestách zachytit a vytáhnout. Ale nešlo to, nahmatala jsem ocásek a půl hodiny byl stále ve stejném místě cest i přes usilovné tlačení statečné Lexy. Po poradě s kamarádkou jsme vyrazili na veterinu. Tam dostala Lexy oxytocin, kapačku s výživou a po chvilce přišly opět výrazné stahy, ale ani veterináři se nepodařilo štěně posunout. Bylo jasné, že tomuto štěněti už pomoci nebudeme moci, ale snažili jsme se, aby alespoň vyšlo přirozeně. Nestalo se tak:(((. RTG odhalil jedno štěně v ústí porodních cest a jedno v děloze.Přišel na řadu císařský řez.Operace proběhla rychle. Šteně v cestách byla velká, již ztuhlá fenka, která pravděpodobně mrtvá do cest vstoupila a zablokovala je. V děloze čekal ještě na své vysvobození naprosto zdravý a vitální pejsek.Lexy jsme si hodinu po operaci odvezli domů už úplně probranou a k mé velké radosti se okamžitě ujala role matky, začala ihned kojit a starat se o své ratolesti.
Takže konečný výsledek : Narodili se nám 4 krásní pejsci o váze 430-510 g -  2 zlatí, jeden světle zlatý, jeden mírně zlatě zabarvený pejsek a 2 zlaté holčičky vážící 430 a 450 g !

Co říct závěrem, nikdy člověk neví, jak může ze začátku naprosto bezproblémový porod skončit. Protože nejsme 1. podobný případ za poslední dobu, tak se ptám: Nezasahujeme do chodu přírody už příliš? Jak je možné, že velká živá štěňata zemřou dřív, než se narodí, jak je možné, že feny nechtějí svolit k páření, že psy nejsou občas schopni nakrýt fenu přirozeně, že se vstřebávají štěňata nebo feny březí nezůstanou? My chovatelé za toto neseme odpovědnost a myslím, že příroda zvedá prst!

litter E - 1st day
Lexy a její potomci z vrhu " E " 1.den

 

 

6.6.2012  - dvojité narozeniny

V tento den slavíme hned dvakrát. Před 11 lety se narodila naše první a jedinečná fenka Cathy od Hradu Veveří a před 2 lety přišlo na svět osm potomků naší Lexy - vrh " D " ( Lenda Moura Soul x Pinkerly Quien Sabe ).Všem přejeme hlavně zdraví a spokojený psí život.

Birthday Cathy and Litter D
dortík za svůj vrh dostala i  jejich maminka Lexy

 

KPZ Hvozdná - 2.6.2012

Diana z Botičských Meandrů - III. cena 161 bodů

V sobotu nám udělala obrovskou radost naše fenečka z vrhu " D " Diana. Spolu s paničkou Kamilkou absolvovaly v jejích necelých dvou letech první společné lovecké zkoušky .Dianka je ještě nezkušená a tak se nechala zlákat hlučnou koronou a odběhla ze slídění se pomazlit :)),což ji nakonec vyneslo pouze jeden bod a trojku z nosu. Další disciplíny zvládla na 4,jen u vody za 3. Jsme na ní pyšní a děkujeme Kamilce, že se naší stříbrné holčičce tak věnuje. Jen tak dále, holky moje.....

foto: Simona Malá

PZ Hvozdna - Diana
Diana z Botičských Meandrů - KPZ - III.cena ( 161 b. )

 

 

12. -13.2012
2x KVR Kchls Humpolec ( CZ )
141 / 109 goldenů
rozhodčí: Mr. Jim Richardson, Mrs. Audrey Richardson ( UK )

 

Cathy od Hradu Veveří ( 11 let ) - třída veteránů - V3/V4
Dante z Botičských Meandrů - mezitřída - V2 r.CAC / V2 r.CAC
Diana z Boticských Meandrů - mezitřída - V4 / --
Dora z Botičských Meandrů - mezitřída - -- / V3

otec vrhu " D " ICH Pinkerly Quien Sabe - V1 CAC, KV, BOB

 

KV Humpolec2012-Cathy
naše milovaná veteránka s duší štěněte Cathy - 11 let!

KV Humpolec2012-Diana

Diana  V4 / --- v mezitřídě ( 13 )

KV Humpolec2012-Dora
Dora na své první výstavě ! -   --- / V3 v mezitřédě (11 )

KV Humpolec2012-Dante
Dante z Botičských Meandrů -V2 r.CAC / V2 r.CAC i mezitřídě ( 9 / 7 )

18.-20.4.2012

Cesta do Itálie za ženichem

Konečně nastal den " D " a společně s kamarády Mírou Antošem a Evou Šípovou a tentokrát bez mé věčné opory Evy Hubíkové,protože má doma štěňátka a jet nemohla, jsme vyrazili na dlouhou cestu do Lombardie do městečka Melzo, nedaleko Milána.Namířeno jsme měli do CHS Pinkerly na dohodnuté krytí mé fenky Lexy s charismatickým Dindinem ( Pinkerly Never Say Never ).Progesteron měla Lexy v pondělí, 14. den jen 3,9 ng /ml. a tak jsme v den příjezdu, ve středu, na místě udělali kontrolní odběr i stěry,abychom nic neponechali náhodě.Valentina s námi zajela ke své veterinářce a ta ještě před tím, než jsme znali výsledky řekla, že je patrně brzy.No já si to nemyslela a měla jsem být brzy vyvedena z omylu. Za hodinku byl výsledek,pro mě šokující 17,5 ng/ml  a doporučení,že máme krýt až ve čtvrtek,protože ovulace proběhla teprve v úterý a že je ve středu ještě brzy.To bořilo mýty v ČR běžné o tom,že se má krýt mezi 8,1 - 16 ng.No pro můj klid mi Valentina navrhla krýt hned a pak překrýt pro jistotu ve čtvrtek večer.S úlevou jsem souhlasila. Krytí se povedla obě,ale ve středu bylo opravdu ještě brzy a teprve druhé krytí bylo daleko více spontánní.Prostě se stále učím,že je dobré naslouchat radám zkušenějších! Dindina znám již delší čas, takže jsem věděla za kým jedeme,ale zase mě dostal svým přítelským projevem a noblesním chováním. Je to pes vynikajících kvalit po všech stránkách, stejně tak,jako jeho blízký příbuzný Monty ( Pinkerly Quien Sabe ), se kterým jsem před dvěmi lety odchovali náš úspěšný a zdravý vrh " D ".Dindin Lexy výborně doplňuje a já se spolu s kamarády velmi těším na jejich potomky.V sekci štěňata naleznete podrobnosti o obou rodičích.

Přestože byly v okolí Milana beznadějně obsazené hotely a když byl nějaký pokoj volný,tak za dost nehoráznou cenu,podařilo se Valentině  zajistit nám pokoj cca 6 km od Melza. Zcela vyčerpaní jsem zalezli na pokoj asi v 6 odpoledne s tím,že jdeme do pelechu. Ale nešlo to, byli jsme všichni plni dojmů z krytí a tak praktický Míra navrhl útok na místní supermarket s úkolem koupit dobré víno a na pokoji se trochu odvázat. No padla jen jedna láhev a v deset už jsme spali,jako broučci v zimě :).Ve čtvrtek jsme se dopoledne odhlásili z hotelu a vyrazili na obhlídku okolí. Prohlédli jsme si nedaleké městečko Gorgonzola,došli si na skvělý obídek a opět vzali útokem obchod,tentokrát i pult se sýry - no přece bez gorgonzoly a parmazánu jsme se vrátit domů nemohli!Odpoledne jsem nafotili ještě pád fotek Lexy a pak už zamířili znovu za Dindidem. Po krytí jsem ještě chvíli povídali s Valentinou a krátce i s Dinem a mí průvodci, vybavení obřími foťáky vyfotili Valentině některé její psy.Pak přišlo loučení a příslib,že se všichni,tentokrát i s Evičkou Hubíkovou uvidíme na Světovce v Salzburgu.

 

Za doprovod,podporu a skvěle strávené skoro tři dny děkuji Evě a Mírovi.Za možnost nakrýt Dindinem a za pomoc praktickou i poradní děkuji Valentině.Za vzdálenou podporu Evičce H. a za odbornou konzultaci i Líbě Š. Více obrázků z našeho putování si můžete prohlédnout na stránkách CHS Evigold zde a zde a CHS Broock´s Angel zde a zde .

 

všechny fotografie pocházejí od Míry a Evy Š.

 

pinkerly gate

uvítací výbor

dindin standard

Pinkerly Never Say Never ( Dindin ) sice neostříhaný,ale stále fešák !

 

Lexy - new standard

Lenda Moura Soul ( Lexy ),doufáme,že budoucí matka

 

Lexy x Dindin_ mating

krásný pár, že?

Zuzka  and Dindin
......

 

 

 

NV Ostrava 14.4.2012

rozhodčí : p. Janega ( SK )

 

NV Ostrava 2012- Diana CAC NV Ostrava 2012- Diana CAC -2
mezitřída - Diana z Boticských Meandrů V1,CAC velká radost 

 

 

 

V dubnu plánujeme krytí naší Lexy v Itálii - více v sekci štěňata.

6.3.2012 - Lexy má PRA/CAT negativní

Před plánovanými štěňaty jsem nechala Lexy zkontrolovat oči na vet.klinice AA-vet u MVDr.Gbelce. Lexy má oči čisté a prosté všech očních dědičných vad!

 

 

 

29.2.2012 oslavila naše Lexy ( Lenda Moura Soul ) 4. narozeniny!

Lexy -4.years

DOUCACIB  BRNO - 4. -5.2.2012
judges: Mr.R G.Hennessy ,Mrs. L. Hennessy( CHS Ritzilyn )

Tato dvoudenní výstava se stala již tradičně nejprestižnější výstavou roku, jednak kvalitou prostředí BVV, výbornou organizací samotné výstavy, ale především zde pravidelně posuzují kvalitní zahraniční rozhodčí. Tentokrát pozvání přijali manželé Hennessy - CH Ritzilyn, kteří plemeno GR chovají 50let a z jejich CHS vzešlo mnoho známých plemeníků a  chovných fen, jenž ovlivnili chov goldenů nejen v Angliii,ale i ve zbytku světa:). Nepřihlásit se na tuto výstavu proto pro mně bylo nemyslitelné. Přihlásila jsem Lexy a jejího syna Danteho, kterého sama vystavuji. Bohužel oba byli zcela bez srsti,takže jsem neočekávala žádné výrazné úspěchy. Na této výstavě se ještě prezentovaly dvě Danteho sestry Diana a Doris. Posudek od manželů Hennessy je pro mě velmi cenný a tak jsem ráda, že alespoň tři sourozenci z našeho posledního vrhu ( Lexy x Pinkerly Quien Sabe ) tento posudek mají a navíc všichni velice pěkný. Dante,Diana i Doris se vystavovali v početné mezitřídě, Lexy v sobotu v pracovce a v neděli jsme se osmělily do šampionů. Všichni sourozenci byli výborní, Dante v neděli V4 a Doris V3, Lexy samozřejmě s opelichaným kožichem byla bez pořadí:).Škoda,byla to její letošní poslední výstava před plánovanými štěňaty, mohla holka s vylínámím ještě pár dní počkat.
DUO je za námi a já už se těším na to další v r. 2013,kam doufám dorazíme v lepší formě.Výsledky najdete zde:

za fotky děkuji E.Hubíkové,E.Šípové a S.Procházkové.

DUO2012_Diana
Diana z Botičských Meandrů  - výborná v mezitřídě ( 16 )

 

DUO2012_Doris Ex3
Doris - výborná a výborná 3 v mezitřídě ( 16 a 13 )

DUO2012_Doris
Doris ještě jednou

DUO2012_Danta EX4
Dante výborný / výborný 4 v mezitřídě  ( 11 a 8 )

DUO2012_Lexy
Lenda Moura Soul - zcela bez kožichu :) - výborná po oba dny v pracovce a šampionech ( 8 a 7 )

 

CAC Brno 2012 -7.1.2012
rozhodčí: Dana Smržová ( 64 GR )

Na letošní první výstavě nás reprezentovala pouze Doris z Botičských Meandrů ve mezitřídě. Přestože měla malý handicap - vylínalou srst na čumáku po infekci od klíštěte - dokázala přesvědčit pí. rozhodčí o své kráse, z devíti fenek obsadit první místo a získat svůj první titul CAC.Máme velkou radost - jen tak dál!

Doris CAC
Doris z Botičských Meandrů

 

Poslední  hon letošní sezony v Bažantnici Konopiště

Tuto sezónu jsme se nezůčastlily tolika honů,jako v jiných letech,ale i přesto jsme si je užívaly plnými doušky.Cathy byla dokonce dvakrát s mojí kamarádkou Renatou a moc to holkám spolu šlo.Přesto,že je Cathy už 10,5 roku,je stále dobrým loveckým psem a svoji práci odvede.Holt už jí to tak rychle neběhá,nicméně na dohledávkách pracuje pečlivě.Doufám,že i příští sezónu bude moci ještě na pár honů vyrazit.Lexy pracovala v bažantnici druhým rokem a až na chůzi u nohy,ji docela chválím.Po štěňatech se zase dáme do pilného tréninku a věřím,že přístí sezóna už bude lepší.

 

poslední hon - Cathy s Renatou
Cathy s kamarádkou Renatou

posl.hon - Lexy
Lexy s jedním křídlovaným bažantem